Archiv, Knihy - Škoda, že je to žena; kdysi - Jen KLUCI

Přejít na obsah
Svět okolo nás je pozvánkou do světa filmu, hudby a nebo doporučením knih...
Máte pocit, že nám něco uniká? Je to dost možné, protože ne každý sleduje vše. Proto budu moc rád, když mi pošlete další typy na filmy, hudbu a nebo knihy.

ANDREA MICUS "Škoda, že je to žena"
ANDREA MICUS "Škoda, že je to žena"
Téma: vyprávění homosexuálních manželů a jejich nejbližších
1994 nakladatelství Tina Vimperk
Každý člověk touží po lásce. A tato kniha je plná příběhů o lásce. Homosexuální lásce. Žijeme na začátku 21. století, v době, kdy vztah mezi osobami stejného pohlaví již není tabu. Vrátíme-li se však o několik desítek let zpátky, před rok 1989, zjistíme, že „problematika“ gayů a lesbiček byla kdysi zapovězena, a dokonce soužití dvou lidí stejného pohlaví bylo trestné.
Na stránkách knížky „Škoda, že je to žena“ se píše o lidech, kteří vlastně již v dětství, a především v dospívání si uvědomovali svou sexuální odlišnost. Dlouhé roky tápali, a snažili se pochopit rozdílnost svých vnitřních pocitů od většiny vrstevníků. Vzhledem k zpravidla silné touze založit rodinu, starat se o ní, vychovávat děti, docházel člověk k přesvědčení, že občasné myšlenkové představy a cítění k osobám stejného pohlaví, časem ustoupí. Manželství bývá zpočátku harmonické a spokojené. Rodinný život se skutečně rozvíjí  podle všech společenských zvyklostí a pravidel. Dříve, nebo později však často přichází zlom, kdy člověk s tímto balvanem na duši už nemůže žít dál, a přiznává se ke své sexuální orientaci…
„Pravdivé příběhy této knihy snad otevřou oči a srdce těm, pro které je polibek mezi dvěma chlapci nebo děvčaty nepřijatelný, aby respektovali tuto alternativu života (kterou si nikdo dobrovolně nevybral ani nevypěstoval), jako přirozenou součást života“  - Tato slova, ke kterým není co dodat, patří slovům pana Jiřího Hromady, která si také můžete v knížce přečíst.
-JaJR-

Klub u Rudolfa

Možná ještě hledáte:


Možná ještě hledáte:
FilmBOX
Parta

Možná ještě hledáte:
FilmBOX
Parta

Jen KLUCI
Web pro kluky na kluky
a jejich přátelé
Web o přátelství,
výletech, filmech,
hudbě
a hlavně o životě jaký je...

A všechno (s klíčkem):
Všechno
fBoxmBOX

Jen KLUCI
Web pro kluky na kluky a jejich přátelé
Web o přátelství, výletech, filmech, hudbě, knihách
a hlavně o životě jaký je...
Hospoda Pochvalov
Růžový Slon
Návrat na obsah