Archiv, filmový svět; kdysi - Jen KLUCI

Přejít na obsah
Svět okolo nás je pozvánkou do světa   filmu, hudby a nebo doporučením knih...
Máte pocit, že nám něco uniká? Je to dost možné, protože ne každý sleduje vše. Proto budu moc rád, když mi pošlete další typy na filmy, hudbu a nebo knihy.

Gaiuss
19.4.2011 (09:34)
Colin, Dolly a další celebrity podpořily gaye....!!!
Šoubyznys bojuje za gay manželství v USA

Colin FarrellDolly PartonChaz BonoTori Spelling
Gayové a lesby v USA se momentálně těší velké podpoře celebrit z oblasti populární hudby, filmu i divadla. Podobně jako v Česku před pěti lety, se za oceánem vede bitva o uzákonění gay manželství nebo americké verze registrovaného partnerství a řada hvězd chce být u toho. Těžko říct, zda svou přízeň ukazují jen před fotoaparáty anebo opravdu za naší minoritou stojí, v šoubyznysu se ale dá předpokládat spíš to druhé. Žádný jiný obor kromě módy totiž nekoncentruje tolik našinců jako právě šoubyznys, a tak projevy náklonnosti znamenají vlastně podporu kolegů a jejich rodin.
Po New Yorku se udělovaly výroční ceny Gay a lesbické aliance v Los Angeles a účast byla skutečně hvězdná. Zatímco na východním pobřeží ceremoniálu vévodil Ricky Martin, který si odnesl uznání za coming out a veřejnou podporu gayů, na západě se slavnost točila kolem seriálů Moderní rodina a Glee, v nichž se díky gay tvůrcům i gay představitelům ukazují nestereotypně zobrazené příběhy včetně gay postav a epizod.
Večerem provázel charismatický Colin Farrell, jehož bratr je gay a nedávno vstoupil do britské formy registrovaného partnerství. Colin se společně s dalšími heterosexuálními celebritami vyslovil pro podporu gay manželství a ukázal tak nerozhodným kolegům, že účastí na gay akci si rozhodně nepoškozuje rebelskou image svůdníka.
Na červeném koberci se objevila také dcera zpěvačky Cher, Chaz Bono, která je nyní muž a představila současnou přítelkyni.
Velký rozruch vzbudila country diva Dolly Parton, jež sice byla ještě umělejší než kdysi, ale stále plná energie a podpory gayů, kteří tvoří značnou část jejího publika.
Přišla také hvězda seriálu Beverly Hills Tori Spelling, herečka a hoteliérka Lisa Vanderpump, lesbická zpěvačka a držitelky Grammy Melissa Ethridge nebo filmová a muzikálová herečka Kristin Chenoweth, která převzala cenu Vanguard Award za podporu LGBT komunity.

Gaiuss
1.4.2011 (09:52)
Herec Helmut Berger převzal na Febiofestu cenu Kristián
Cenu české filmové kritiky za přínos světové kinematografii Kristián získal ve středu na filmovém festivalu Febiofest rakouský herec Helmut Berger.
Na počest účasti Helmuta Bergera na Febiofestu organizátoři zařadili na středeční program Viscontiho film Ludvík, ve kterém si Berger zahrál. "Tento film nám dalo velkou práci sehnat. V Česku bude uveden poprvé, nikdy se tu v distribuci neobjevil. K vidění byla pouze jeho kratší verze. Dovolte mi, abych přivítal druhého nejdůležitějšího muže filmu Ludvík Helmuta Bergera, protože režisér snímku již není mezi námi," řekl na úvod ředitel festivalu Fero Fenič..
Berger je tak další známou osobností, která se na letošním festivalu objevila. Diváci již měli možnost setkat se například se slovenským hercem Milanem Lasicou, islandským režisérem Fridrikem Thór Fridrikssonem nebo íránským režisérem Rafi Pittsem.
Helmut Berger se narodil 29. května 1944 v rakouském městě Bad Ischl v rodině hoteliérů. Začínal jako model, hrál také v několika reklamách. Pro film ho objevil právě Luchino Visconti, který ho obsadil do svého filmu Čarodějky. Zahrál si také ve známém filmu Soumrak bohů, kde ztvárnil mladého šlechtice Martina von Essenbecka. V USA se proslavil rolí v kultovním seriálu Dynastie.
Italskému režisérovi Luchinu Viscontimu, který ho objevil a posléze byl i jeho partnerem, věnoval rakouský herec Helmut Berger cenu Kristián za přínos světové kinematografii, kterou mu udělil mezinárodní festival Febiofest.
Převzal ji v Praze ve středu večer z rukou čestné předsedkyně hlavní poroty Dagmar Havlové před projekcí upravené digitální kopie Viscontiho historického snímku Ludvík z roku 1972, ve kterém ztvárnil hlavní roli.
"Jsem zvíře kinematografie - musím cítit kameru," prohlásil šestašedesátiletý herec, kterého Visconti obsadil i do filmů Čarodějky, Rodinný portrét a Soumrak bohů. Nikdy se nemohl na role připravovat doma, ale vždy jen ve studiu, když "nasákl" dekoracemi a prostředím, kde se natáčelo.
"A nikdy jsem nebyl divadelním hercem, pokaždé jsem flirtoval s kamerou, která byla mým partnerem," dodal. V divadle se podle něj každý večer odehrává to samé, nemůže se improvizovat. "Před kamerou je více vzrušení, je tam jiná atmosféra. I proto nemám rád, když bych měl jednu a tu samou scénu třeba desetkrát opakovat. Maximálně dvakrát třikrát - to musí stačit. Buď a nebo," zdůraznil.
Když s Viscontim natáčeli, byla studia Cinnecitta středem světa. Byl tam tehdy každý, kdo něco znamenal. "Točili jsme Soumrak bohů a ve vedlejším studiu pracoval Fellini na Satyriconu. Vždycky na obědě se herci promíchali, já mezi nimi seděl v nacistické uniformě a trochu jim i záviděl," řekl. Nešlo ale "odskočit si" k jiným filmařům - byl Viscontiho "dvorním hercem" a mezi režiséry panovala konkurence a rivalita.
Digitalizovaná italská kopie Ludvíka se mu na pražské projekci líbila. "Viděl jsem i anglickou verzi v Lyonu, kde jsme měli ovace vestoje. Při natáčení jsme mluvili jakýmsi esperantem, protože každý měl jiný cizí akcent," uvedl.
K éře modelingu, kterému se věnoval jako mladík, Berger příliš neprozradil. "Novináři o mně vědí víc, než já sám. O sladkém životě v Římě například," řekl s tím, že v když si v Londýně v mládí přilepšoval jako číšník, poznal tam spoustu hereckých legend.
V zámoří se Berger prosadil rolí v seriálu Dynastie, objevil se i v závěrečném třetím dílu Coppolova mafiánského eposu Kmotr. Jeho filmografie čítá na šest desítek titulů. Patří mezi ně i snímek Pokrevní přátelství rakouského režiséra Petera Kerna, který Febiofest také uvedl v rámci jeho "pocty".
» filmové aktuality

» filmy
Klub u Rudolfa

Možná ještě hledáte:
• Knihomol
Parta


Možná ještě hledáte:
FilmBOX
• Knihomol
Parta

Možná ještě hledáte:
FilmBOX
• Knihomol
Parta

Jen KLUCI
Web pro kluky na kluky
a jejich přátelé
Web o přátelství,
výletech, filmech,
hudbě
a hlavně o životě jaký je...

A nebo všechno (když máš klíček):

Jen KLUCI
Web pro kluky na kluky a jejich přátelé
Web o přátelství, výletech, filmech, hudbě, knihách
a hlavně o životě jaký je...
Hospoda Pochvalov
Růžový Slon
Návrat na obsah