Archiv, filmový svět; kdysi - Jen KLUCI

Přejít na obsah
Svět okolo nás je pozvánkou do světa   filmu, hudby a nebo doporučením knih...
Máte pocit, že nám něco uniká? Je to dost možné, protože ne každý sleduje vše. Proto budu moc rád, když mi pošlete další typy na filmy, hudbu a nebo knihy.

Gaiuss
28.2.2011 (10:58)
Zemřela hvězda francouzského filmu Annie Girardotová....
Annie Girardotova
Ve věku 79 let v pondělí v Paříži zemřela francouzská herečka Annie Girardotová. S odkazem na vyjádření její vnučky Loly Vogelová o tom informovala agentura AFP. Hvězda filmu především 70. a 80. let minulého století v posledních letech trpěla Alzheimerovou chorobou. Annie Girardotová ve svých filmech (před kameru se poprvé postavila v roce 1956) ztvárnila především samostatné, osamělé ženy pevné vůle, které svou realističností ovlivnily i ženy, jež prožívaly podobný osud i ve skutečnosti.
Čeští diváci si vzpomenou na často reprízované filmy, kde hrála s tehdejšími hvězdami francouzské kinematografie Louisem de Funésem, Michelem Galabru či Philippem Noiretem. Jde kupříkladu o snímky Jeden hot a druhý čehý (La Zizanie), Láska s otazníkem (L´Amour en question) či Něžné kuře (Tendre poulet). Celkem si zahrála zhruba ve 150 rolích ve filmu i televizi.

Gaiuss
28.2.2011 (10:58)
Milí Kluci.....Febiofest 2011 už za necelý měsíc! Včetně GAY sekce!
Febio FEST 2011
Tradiční filmový festival Febiofest začíná již za necelý měsíc. I letos čeká na gaye a lesby tématicky zaměřený kinosál č. 4.
18. ročník Mezinárodního filmového festivalu Febiofest proběhne v Praze ve dnech 24.3. – 1.4.2011 v multikině Cinestar Anděl. Návštěvníci se mimo projekcí v kinosálech multikina mohou těšit i na bohatý doprovodný program. V podzemních garážích multikina bude probíhat dnes již tradiční hudební festival, který je volně přístupný zdarma. Další doprovodnou akcí budou filmové projekce zdarma na Letišti Praha Ruzyně -
Terminálu 2.

Gaiuss
28.2.2011 (06:05)
Milí Kluci... Oscarová noc je za námi..... Oscar 2011 - výsledky
Stejně jako každý rok, i letos nám akademici připravili nějaké to překvapení. Letošní udílení cen Akademie je ve znamení obrovského neúspěchu Opravdové kuráže, která neproměnila ani jednu z deseti nominací a podobně dopadlo i 127 hodin (šest nominací). O první místo se dělí se čtyřmi proměněnými nominacemi, včetně nejlepšího filmu Králova řeč (po loňské nominaci Colin Firth konečně uspěl) a Nolanův Počátek (vymetené technické kategorie). V těsném závěsu se s třemi soškami drží The Social Network a dvě ceny si odnesly Fighter (Melissa Leo a Christian Bale) a Alenka v říši divů (výprava, kostýmy). Za zmínku určitě stojí dvojnásobný úspěch Toy Story 3 (které animované "trojce" se to kdy podařilo). Za určitý úspěch se dá považovat i proměněná jediná nominace pro Vlkodlaka (masky). A nakonec je tady jeden Oskar pro Černou labuť (favorizovaná Natalie Portman). Mezi zahraničními filmy uspěl dánský Lepší svět....Opět se mi potvrdil lehce homofobní přístup Hollywoodu....film Děcka jsou v pohodě byl opomenut už při nominacích...Vrchol byl letos jednoznačný...Králova řeč je opravdu nadprůměrný film....Takže opět za rok....

» filmové aktuality

» filmy
Klub u Rudolfa

Možná ještě hledáte:
• Knihomol
Parta


Možná ještě hledáte:
FilmBOX
• Knihomol
Parta

Možná ještě hledáte:
FilmBOX
• Knihomol
Parta

Jen KLUCI
Web pro kluky na kluky
a jejich přátelé
Web o přátelství,
výletech, filmech,
hudbě
a hlavně o životě jaký je...

A nebo všechno (když máš klíček):

Jen KLUCI
Web pro kluky na kluky a jejich přátelé
Web o přátelství, výletech, filmech, hudbě, knihách
a hlavně o životě jaký je...
Hospoda Pochvalov
Růžový Slon
Návrat na obsah