Archiv, filmový svět; kdysi - Jen KLUCI

Přejít na obsah
Svět okolo nás je pozvánkou do světa   filmu, hudby a nebo doporučením knih...
Máte pocit, že nám něco uniká? Je to dost možné, protože ne každý sleduje vše. Proto budu moc rád, když mi pošlete další typy na filmy, hudbu a nebo knihy.

Gaiuss
23.3.2011 (15:58)
Zemřela herecká legenda Elizabeth Taylorová...

Elizabeth Taylorová

Slavná herečka Elizabeth Taylorová dnes zemřela. Hollywoodská hvězda byla od poloviny února hospitalizována v nemocnici v Los Angeles kvůli selhání srdce. Informaci o smrti herečky přinesla televize ABC.

Elizabeth TaylorováElizabeth Taylorová

Milí Kluci...zemřela jedna z mých nejoblíbenějších hereček....Žena,která dala filmovým fanouškům tolik krásných rolí...žena,která byla obklopena láskou svých věrných filmových přátel až do poslední chvíle....žena,která si od života dokázala brát vrchovatou měrou...ale také dovedla plnou náručí lásku rozdávat...Svým otevřeným přístupem k mnoha gayům dokázala lámat velká tabu a to nejen v Hollywoodu....Její pomoc v tomto směru je neocenitelná...Byla jsi naše,Elizabeth...a navždy už taková zůstaneš...!!!.....Tvoji smutní Kluci....

Gaiuss
21.3.2011 (15:40)
Milí Kluci......!!!
Jeden z nejslavnějších herců - gayů letos hostem Febiofestu!

Helmut BergerHelmut Berger

Helmut Berger patřil na konci šedesátých a v sedmdesátých letech k velkým erotickým symbolům a těm málo velkým filmovým hvězdám, které přiznávali svou homosexuální orientaci. Jako dvacetiletý se setkal s jedním z největších světových režisérů, italem Luchino VISCONTI. Ten pocházel z významné italské aristokratické rodiny a stal se jeho životním partnerem. S Viscontim také natočil své nejlepší a nejslavnější filmy (Soumrak bohů, Ludwig, Rodinný portrét).
Později Helmut Berger působil i v Hollywoodu, ale nic už nepřekonalo filmy, které natočil pod vedením svého partnera. V květnu mu bude 67 let, v roce 2007 mu BERLINALE udělilo nejvyšší ocenění – Cenu za přínos světové kinematografii.
Helmut Berger
V Praze na Febiofestu převezme ve středu 30. března před slavným Viscontiho filmem LUDWIG II. ve 21.00 v sále č. 10 cenu Kristián za přínos českému filmovému publiku. Představení je přístupné všem divákům!
Poté uvedeme v české premiéře jeho poslední film, zabývající se homosexualitou, POKREVNÍ PŘÁTELSTVÍ. Tento film režiséra Petera Kerna vyvolal v Rakousku bouřlivé reakce. Na programu je ve středu 30.3. v 18.30 v sále č. 10 a repríza ve čtvrtek 31.3. v sále 8 ve 14.45 hod. Helmut Berger i režisér budou ve středu přítomní a setkají se před filmem i po něm s přítomnými diváky. I tato představení jsou přístupná všem divákům......!!!

Gaiuss
10.3.2011 (12:41)
Milí Kluci.....Program Febiofestu 2011 zveřejněn!
Těšit se můžete na debut mladého gay filmaře Jana Wolfa a 13 filmů v gay sekci "Jiný břeh"!
Febio FEST 2011
JINÝ BŘEH – sál č 4 : Gay a lesbické kino
Sekci Jiný břeh tvoří tento rok 13 filmů. „Nesmírně nás teší, že se nám podařilo připravit kompletní přehlídku dlouhometrážní tvorby francouzské autorské dvojice Ducastel & Martineau, dvojice, která vzdor svému mezinárodnímu renomé v Čechách není příliš známá. Pro jejich tvorbu je příznačná žánrová rozmanitost, na pozadí silných příběhů kontextualizují homosexuální identitu v proměňující se společnosti,“ říká dramaturgyně Zita Hosszúová, která spolu s Monikou Višniarovou sekci připravila. Zatím poslední film dvojice Ducastel & Martineau Strom a les (L'arbre et la forêt, 2009) získal prestižní francouzskou Cenu Jeana Viga za nezávislý film. Autoři přijednou na festival osobně – viz oddíl Hosté festivalu.

Dalších 7 filmů sekce reprezentuje různorodost současné queer kinematografie, od kostýmního britského (melo)dramatu, přes brazilskou gender-bender komedii, současné drama, dokument a zombie-softporno horor. Z nových snímků bychom rádi upozornili na čerstvého držitele letošní ceny Teddy Berlinale 2011 za nejlepší hraný film, argentinské komorní drama Nepřítomen (Ausente, 2011, Marco Berger).

PROTI PROUDU
V této sekci se mimo jiné můžete těšit na debut Jana Wolfa, film Normalis, jehož děj se odehrává v Praze roku 1968. Mladá režisérka se pouští do natáčení svého prvního vysněného filmu a ještě netuší, že tenhle rok pro ni bude více osudový, než si myslela. Celý její příběh vyvrcholí až o patnáct let později... Film ukazuje na osudech třech postav lesk a bídu filmového průmyslu během minulých dekád..Vizualita i hudební stránka filmu nezapře, že jeho autorem je gay.....

Doufám...a věřím,že se s některými z vás při projekcích filmů FEBIOFESTU setkám osobně....!!!.....Váš.... filmový Gaiuss.

Febiofest - Gay a lesbické kino
25.3.   16:15    Jeanne a skvělý chlapík / Jeanne et le garçon formidable
25.3.   18:45    Amfetamin / Amphetamine
25.3.   21:15    Narozeni v 68 / Nés en 68
26.3.   16:15    Můj skutečný život v Rouenu / Ma vraie vie à Rouen
26.3.   18:45    Félixova dobrodružství / Drôle de Félix
26.3.   21:15    Amfetamin / Amphetamine
26.3.   23:45    Přímořské potvůrky / Crustacés et coquillages
27.3.   16:15    Přímořské potvůrky / Crustacés et coquillages
27.3.   18:45    Jeanne a skvělý chlapík / Jeanne et le garçon formidable
27.3.   21:15    Nepřítomen / Ausente
27.3.   23:45    Můj skutečný život v Rouenu / Ma vraie vie à Rouen
28.3.   16:15    Narozeni v 68 / Nés en 68
28.3.   18:45    Plán B / Plan B
28.3.   21:15    Félixova dobrodružství / Drôle de Félix
29.3.   16:15    Strom a les / L'arbre et la forêt
29.3.   18:45    Tajné deníky slečny Listerové / The Secret Diaries of Miss Anne Lister
29.3.   21:15    Narozeni v 68 / Nés en 68
30.3.   16:15    Félixova dobrodružství / Drôle de Félix
30.3.   18:45    Elvis & Madona / Elvis e Madona
30.3.   21:15    L.A. Zombie / L.A. Zombie
30.3.   23:45    Můj skutečný život v Rouenu / Ma vraie vie à Rouen
31.3.   16:15    Tajné deníky slečny Listerové / The Secret Diaries of Miss Anne Lister
31.3.   18:45    Anne Listerová / The Real Anne Lister
31.3.   21:15    Strom a les / L'arbre et la forêt
31.3.   23:45    Přímořské potvůrky / Crustacés et coquillages
1.4.     16:15    Plán B / Plan B
1.4.     18:45    Nepřítomen / Ausente
1.4.     21:15    Elvis & Madona / Elvis e Madona
1.4.     23:45    L.A. Zombie / L.A. Zombie

Gaiuss
6.3.2011 (11:31)
Český lev pro gay režiséra....!!!
Radim Spacek při natáčení filmu Pouta

Filmová akademie poprvé ocenila osobnost, která se veřejně hlásí ke gay orientaci.
Sobotní ceremoniál předávání Českých lvů přinesl očekávaný triumf filmu Pouta. Snímek o normalizační temnotě obdržel 5 sošek z celkových 13 nominací a stal se filmem roku. Ocenění za nejlepšího režiséra si odnesl také režisér Radim Špaček.
Radim patří k nemnoha osobnostem české kultury, která se hlásí ke gay orientaci. Naši minoritu podpořil nejenom veřejným coming outem v 90 letech minulého století, ale také tvorbou pro queer magazín Q, jež vysílá Česká televize.

Radime, blahopřejeme!

Gaiuss
3.3.2011 (20:50)
Malá ukázka z rozhovoru s Yemim pro časopis Reflex.
Yemiho znám z natáčení filmu Letopisy Narnie Princ Caspian… a je to skvělý člověk…
Yemi
Yemi, ten černoch z Liberce: Registrované partnerství není o odvaze. Yemi Akinyemi Ade Bami Dele je nigerijské jméno. Značí pyšného hrdinu dobrého osudu navracejícího se k rodině. To je choreograf a tanečník Yemi A.D. (29). Tohle je příběh o muži, Yemim A.D., donedávna české bulvární celebritce, jež překročila svůj stín a získala mezinárodní respekt v oboru taneční choreografie.
Yemi
Minulý rok jste měl svatbu. Kde jste svého muže potkal?
Potkali jsme se a já na něm jasně viděl, že je homosexuál, tak jsem se ho zeptal. Tvářil se jako heterák, ale mně bylo jasné, že není. Nejsi ty náhodou bisexuál? zeptal jsem se ho prostě. Chtěl mě, ale ne to, co se mnou přichází. Já jsem jeho první kluk, je to skejťák, dredy, hrál hokej i v Kanadě ... ale ten můj svět je pro něj náročný. Nebude se bavit s nikým, s kým nechce. On je pro mě dobré zrcadlo, drží moje nohy na zemi.

Bylo odvážné uzavřít registrované partnerství?
To vůbec není o odvaze, uzavřít registrované partnerství. Přijít tady někam kdysi a být černoch, to byla mnohem větší odvaha. Odvaha je spíš jít do toho s tím jedním jediným člověkem na celý život. To znáte z manželství, ne?

Nemůžete vychovávat děti, to vám nevadí?
Můžu mít děti, kdy chci. Svoje vlastní děti anebo je adoptovat. Budu mít velkou rodinu, to byl vždycky můj sen.

Když vám je neumožní adoptovat?
Já se ale přece nebudu nikoho ptát, jestli mohu mít děti. To mi nemůže nikdo zakazovat. Umím si představit spoustu způsobů. I jít hlavou proti zdi...
» filmové aktuality

» filmy
Klub u Rudolfa

Možná ještě hledáte:
• Knihomol
Parta


Možná ještě hledáte:
FilmBOX
• Knihomol
Parta

Možná ještě hledáte:
FilmBOX
• Knihomol
Parta

Jen KLUCI
Web pro kluky na kluky
a jejich přátelé
Web o přátelství,
výletech, filmech,
hudbě
a hlavně o životě jaký je...

A nebo všechno (když máš klíček):

Jen KLUCI
Web pro kluky na kluky a jejich přátelé
Web o přátelství, výletech, filmech, hudbě, knihách
a hlavně o životě jaký je...
Hospoda Pochvalov
Růžový Slon
Návrat na obsah