Švédská trojka

Jen
Přejít na obsah

Švédská trojka

Jen KLUCI
Published by YGraver v Kultura · 22 Leden 2023
Tags: FilmRetro
Švédská trojka
Ahoj KLUCI
S další nedělí je tu další filmové retro...
"Švédská trojka" je film, stejně jako "Svatební hostina", z roku 1994. To byla skvělá doba nového svěžího větru svobody, časáků pro náctiletý jako třeba Bravo nebo Popcorn (ani nevím, jestli ještě něco takového vychází... a mají děcka vůbec na stěnách plakáty?) a především vůbec prvního LBTG+ časopisu v Česku, který se jmenoval SOHO. No a právě tento časopis tehdy přinesl recenzi filmu o třech studentech z jednoho pokoje studentské koleje, jejich strastech i slastech a pokusech dohodit tomu třetímu toho pravého partnera... Vzpomínáte? A dáte mu šanci po tolika letch?
Švédská trojka
Komedie, Romantický, Drama
USA, 1994, 93 min
Natočil to podle vlastního scénáře Andrew Fleming. Za kamerou byl Alexander Gruszynski a hudbou to doladil Thomas Newman.
Ve filmu hrají Lara Flynn Boyle, Stephen Baldwin, Josh Charles, Alexis Arquette, Joanne Baron, Mark Arnold, Martha Gehman, Michele Matheson
připravil YGraver

Nejsem si jist, jestli film můžete v současné vidět někde on-line, ale já ho našel na ulož to v českém znění
A... ano... Máte nějaký svůj oblíbený film? Písněte nám ho do komentářů ;) třeba ho zařadíme do naší filmotéky ;)


1
review
Broník
22 Led 2023
už jsem na ten film skoro zapomněl - díky za připomenutí. viděl jsem ho určutě 2x, ne-li 3x (jednou v kině a pak v televizi - to tehdy ještě ČT občas podobný film zařadila do vysílání) a vždy jsem se dobře bavil. Po notifikaci že je to gay film jsem čekal - podobně jako u jiných filmů, kterých bylo v té době k vidění více - od začátku jasný příběh dvou kluků, kterým se náhodně připlete do života ženská. Ale tady je to trošku jinak. Bavilo mne od začátku to napínání diváka jak to vlastně ve skutečnosti je - kdo, kdy a jak. Líbilo :-)
Klub u Rudolfa
Návrat na obsah