Hudba: MADONNA ray of light

Jen
Přejít na obsah

Hudba: MADONNA ray of light

Jen KLUCI
Published by Chessy v Hudba · 17 Březen 2023
Tags: JukeboxRetro
MADONNA ray of light
Jen KLUCI a takový Retro JUKEBOX
Když už jsme se tu pustili do toho filmového retra, tak si říkám, proč nezavzpomínat i na hudbu, která nás obklopovala před lety. Bylo jí hodně a je možná čas si trochu zavzpomínat...
MADONNA byla skutečná ikona. O tom žádná. Ponechám bez komentáře její současné pokusy být stále hvězda a vrátím se do doby o téměř čtvrt století zpět.
V roce 1998 totiž vydala své sedmé studiové album a snad možná díky předešlým nepřehlédnutelným úspěchům (konečně zazářila jako herečka - i když jen ve filmovém  muzikálu - v roli Evity, uspěchem bylo i vydání kompilace jejích nejúspěšnějších balad) a především díky navázaní spolupráce ze studiovým mágem Wiliamem Orbithem se z něj stalo jedno z nejsilnějších alb její dosavadní tvorby.
Ano, mluvíme o "ray of light". Pokud jste ho nikdy neslyšeli celé a budete tvrdit, že nic z něho neznáte, neuvěřím.
Už jen díky singlu "frozen", který se dodnes hraje a je opravdu legendou (snad i díky temnému a magickému videoklipu z dílny CHRISE CUNNINGHAMA). Zkrátka a jednoduše: album Ray of light se pro tehdejší Madonnu stalo hudebním milníkem, na kterém skoro čtyřicetiletá zpěvačka a novopečená matka skutečně dospěla. Aby nedošlo k mýlce, album není vyklidněné a neplyne tiše. Ale skutečně se dá přirovnat k řece. Od pramene až po ústí do nezměrné náruče oceánu.
Asi ne jen pro mě tak jsou singly z alba pomyslným vrcholem, které Madonna později už nikdy nepřekonala a jen se jim maximálně přiblížila (jako třeba s "ghostown" 2015).
Tak mi dejte vědět Jen KLUCI, jak si vede sedmé album MADONNY u vás?
A když už jsme u toho, jaké album ovlivnilo vás milí Jen KLUCI?
txtChessy
P.S.: a podělíte se se mnou o Vaši oblíbenou hudbu?

Playlist
MADONNA ray of light
MADONNA
ray of light, 1998
1.Drowned World / Substitute for Love 5:09
2.Swim 5:01
3.Ray of Light 5:22
5.Candy Perfume Girl 4:37
6.Skin 6:22
7.Nothing Really Matters 4:27
8.Sky Fits Heaven 4:48
9.Shanti / Ashtangi 4:29
11.Frozen 6:08
12.The Power of Good-Bye 4:11
13.To Have and Not to Hold 5:23
14.Little Star 5:19
15.Mer Girl 5:32


1
review
tpod2
18 Bře 2023
Ray of Light... Tímhle albem jsem tak nějak uzavřel své fanouškovské období téhle paní. Je na něm pár písniček, které mám a rád a titulní Ray of Light je z nich TOP.
Klub u Rudolfa
Návrat na obsah