Lenka Filipová, Pocit 258

Jen
Přejít na obsah

Lenka Filipová, Pocit 258

Jen KLUCI
Published by Chessy v Hudba · 3 Březen 2023
Tags: JukeboxRetro

Jen KLUCI a takový jakože Retro JUKEBOX
Když už jsme se tu pustili do toho filmového retra, tak si říkám, proč nezavzpomínat i na hudbu, která nás obklopovala před lety. Bylo jí hodně a je možná čas si trochu zavzpomínat...
Tak po pravdě nemohu o sobě říct, že jsem bůh ví jaký pamětník. A tak, i když si vybavím opravdu hodně vzpomínek, přiznám se že jsem vůbec netušil, že v roce 1990 vydala své v pořadí sedmé studiové album Lenka Filipová. Na mou obranu možno dodat, že v té době jsem vlastně ještě hudbě nepropadl tělem i duší. To přišlo až o několik malinko let později. Ale zpět k albu Lenky Filipové.
Už v té době jsem z něj znal písničky jako třeba "Kamufláž" , „vyhaslé sopky" a nebo "sluneční vítr". Ale teprve až o několik dalších let později, kdy jsem se seznámil s Lukášem Bárczayem, dozvěděl, že právě poslední zmíněná skladba vyšla na albu „Pocit 258" a že pokud se mi líbí tahle písnička, měl bych si rozhodně poslechnout celé album, protože je prostě skutečně jedinečné.
Měl pravdu.
Po hudební stránce je totiž album „Pocit 258" zcela autorské a dá se tak říci, že skutečně zrcadlí pocity samotné Lenky. O texty se postaral Zdeněk Rytíř, o kterém bychom mohli říci, že byl dvorním textařem Lenky a zřejmě znal i její starosti a bolesti. Nikdy jsem nepátral po tom, na kolik dokázal zhmotnit Lenčiny pocity do slov a jak moc sama Lenka zasahovala do textů, ale pravdou zůstává, že konečný výsledek mě i po tolika letech dokáže stále očarovat. Nuže moji milí Jen KLUCI, zkusíte si tohle album poslechnout také?
Chessy
P.S.: a podělíte se se mnou o Vaši oblíbenou hudbu?

Playlist
LENKA FILIPOVÁ, Pocit 258
LENKA FILIPOVÁ
Pocit 258, 1990
1. Pocit 258
2.Oběti Ponorných Řek
3.Vyhaslé Sopky
4.Strážný Anděl
5.Přátelé
6.Práh Bolestivosti
7.Kamufláž
8.Trubadúr
10.Hotelové Zrcadlo
11.Pocit 259


2
reviews
Bronik
08 Bře 2023
Zkusil jsem (už dávno) a očarovává stále
Jarda
05 Bře 2023
Potvrzuji, že uvedené album je povedené, a stojí za to si ho poslechnout od začátku do konce 👍
Klub u Rudolfa
Návrat na obsah