Hudba: AG FLEK dohrála hudba 1989

Přejít na obsah

Hudba: AG FLEK dohrála hudba 1989

Jen KLUCI
Published by Chessy v Hudba · 10 Březen 2023
Tags: AlbumRetro

Jen KLUCI a takový Retro JUKEBOX
Když už jsme se tu pustili do toho filmového retra, tak si říkám, proč nezavzpomínat i na hudbu, která nás obklopovala před lety. Bylo jí hodně a je možná čas si trochu zavzpomínat...
Folková parta AG Flek z Valmezu vydala za komunistů něžně folkové album “blázni umírají nadvakrát”. To byla zhruba doba, kdy jsem ještě chodil na základku v Chebu a folk mi říkal pane. Přesto jsem tuhle partu vůbec neznal i když jsem už s partou jezdil na vandry a chodil na Chebské folkové Babí léto, což byl parádní festival na chebském hradě.
No a pak se členem kapely stal folkrockový fenomén přelomu osmdesátých a devadesátých let Vlasta Redl, který dokázal ostatní členy přesvědčit, že elektrická kytara a klávesy nemusí být nutné zlo. Což v té době byl velmi radikální krok. Alespoň tak si to já představuji. Pravdou ovšem zůstává, že v roce 1989 u Supraphonu vyšlo nevšední folk-rockové album “Dohrála hudba” o kterém si troufnu říct, že na tehdejší československé scéně působí jako neskutečné zjevení.
A ruku na srdce, působí tak dodnes. Ať po hudební stránce, kdy se na albu sešlo dost zajímavých hudebních nápadů, tak po té textové, kdy i dnes, po více jak třiceti letech, mají písně co říct o nás lidech.
Tak co Jen KLUCI, poslechnete si tohle hodně moc povedené retro album?

txtChessy
P.S.: a podělíte se se mnou o Vaši oblíbenou hudbu?

Playlist
AG FLEK dohrála hudba
AG FLEK
Dohrála hudba, 1989
1. Tak to jezdívá 3:00
2. Všichni ti lžou 2:36
3. Vítr safián 4:05
4. Andante aledeto 3:01
5. Markétka 5:15
7. Město měst 2:21
8. Carpe diem 4:32
9. Dnes naposled 2:51


0
reviews
Klub u Rudolfa
Možná ještě hledáte:
Návrat na obsah