JK21 - Jen KLUCI

Přejít na obsah
Jen KLUCI web
Co bylo, bylo a moc to nezměníme.
Tenhle web sem se snažil nějak rozpohybovat. Několik let. Bohužel jsem to vzal za špatný konec a zdá se, že už se jen tak nevrátím na správný začátek. Rok nula jsem tedy nakonec nedal. Zkusil jsem rok jedna. Začal opět a pěkně po staru. Jenže ani časem nikdo nepřišel a já tak nakonec zamykám vrátka. Alespoň zatím. Pokud se v dnešní době najde někdo, kdo si bude myslet, že se čas dá zvrátit a zkusí jít se mnou proti proudu, tak třeba zase odemknu tenhle virtuální svět.
Pro úplnost jen malá rekapitulace
Svou historii Jen KLUCI začali psát kdysi na portále lidé.cz. Ta doba vzala za své ve chvíli, kdy Seznam poslal k ledu chaty. Místo nich pak vytvořil paskvil v podobě profilů. Jak to dopadlo, už teď všichni víme.
Já se zatím nějakou dobu snažil fungovat nezávisle a to se mi dařilo zhruba rok. Pak nastal čas drobných životních změn. A jak to opět dopadlo, už je vám asi jasné. Dostal jsem se znovu na začátek.
 
Od té doby ale jen sním, že se jednou, alespoň trochu, přiblížím době dávno minulé, zastavím (a nebo alespoň na chvilku zpomalím) čas… A tak proto pokus číslo 21 (odvozen od roku 2021) který zapadal prachem virtuálních hvězd...
YGraver

A teď něco navíc v roce 2024
YGraver | Martin | Dj Braq | Alba
ZdárekVýchod
Všechno
(teda když máš klíček)
"Nenamáhejte se být lepší než vaši současníci, nebo předchůdci. Snažte se být lepší, než jste."
William Faulkner
"Není všeobecnější touha než-li ta vyniknout."
William Shakespeare
"Otázka trápí mě nocí i dnem, zda lidstvo, či mé já, blázen je."
Albert Einstein
„Mám rád muže, kteří mají jistou budoucnost, a ženy, které mají jistou minulost.“
Oscar Wilde
"Přijmi to, co je. Nech plavat to, co bylo. A měj víru v to, co přijde."
nevím. ale hezky se to čte...
YGraver
Ahoj Jen KLUCI v únoru
Robert nejmladší vyrazil brázdit svahy hor. A vypadá to, že si ta užíval. A to se počítá.
Na webu jsem do patičky přidal odkaz na hospůdku v Pochvalově, kde působí náš Petr prakticky do roztrhání těla.
Do odkazů jsem přidal i link na sexshop.
Co jsem bohužel ještě nepřidal, tak je sekce Knihomola. Doufám však, že už příští týden sekci zprovozním.
YGraver / JK

Tak v kostce co bylo. Sedmého února malá párty úprava hlavní stránky: kamarád z party slavil narozeniny. Klíček, který se objevil v hlavičce webu je pro partu a snadnější pohyb po webu. To samé mají za úkol i odkazy v patičce webu.
19. února v 17.00 na hlaváku v Praze bude setkání, pro další info mi zkus napsat, pokud se nebojíš. Další díky pro Broníka, který poslal řádky do vzkazů.
A Fantomas na rádiu Calimeroclub nás zatím stále napíná... Tak to je minulý týden Jen KLUKŮ v kostce.
Hezký nový týden a příští neděli zase na čtenou.
YGraver / JK

Tomášek byl v Sofii. Alespoň teda ze Sofie poslal pár mrazivě pěkných fotek a já mu tak trochu záviděl. V Sofii jsem byl jen jednou a pouze jí projížděl. Třeba se ale na stará kolena ještě do Bulharska podívám.
Děkuji Broníkovi za krásná písmenka u knížky a filmu. Potěšil a udělal OBROVSKOU radost! A protože ses tak vlastně postaral o téma týdne, vypadá to, že bychom mu na oplátku také mohli udělat radost.
Výlet do NTM Praha se povedl a doufám, že si brzo něco zopakujeme.
YGraver / JK

Tak jen bleskově. KDYBY někdo chtěl.... tak v sobotu jdu do muzea
Santini a svět jeho architektury (1723–2023)
Takže v sobotu u vstupu do Národního Technického Muzea v Praze cca kolem jedenácté hodiny.
Cílem je výstava Santini a svět jeho architektury...
YGraver / JK
Ahoj Jen KLUCI
Tématem toto týdne je hospoda. Kamarád Petr se totiž opět po náročném zimním spánku stane hospodským. Tak uvidíme zda další narozeniny rádia Calimeroclub propaříme v novém. Nuže milý Petře, držíme Ti pěsti!
Také jsem přemýšlel, co se s únorovým srazem. Ale protože mě nic nenapadá, tak zatím tohle téma necháme otevřené...
YGrver / JK

Tématem tohoto týdne se stal tak nějak sám o sobě film Saltburn. Přiznám se, že já se s ním musel trochu popasovat, ale souhlasím s tím, že to je nebezpečně zvrhlý kousek... Doufám, že i rádio Calimeroclub jej tak trochu podpoří nasazením singlu "murder on the dancefloor" od Sophie Ellis-Bextor.
Snad jste si užili krásně mrazivé a přitom sluncem zalité dny a třeba si užijete i báječnou neděli.
YGraver / JK

Tenhle mrazivej tejden byl docela fakt celý na pytel. Ale dobré je a na tom jsme se teda rozhodně s Jarouškem shodli, ač jsem se snažil tvářit co nejvíce odmítavě, že už je tu půlka ledna. Konečně.
Dále se mě Jaroušek ptal na sraz. Myslím, že novou pozvánku na setkání nechám na únor. Co vy na to?
Z výše psaného vlastně vyplynulo, že jsem měl pomyslné rande s Jarouškem.
Dali jsme si na něm výborný katův šleh a Ferdinandovo jedenáctku. Takže nakonec to bylo příjemné zakončení mizerného týdne.
Tak hezký nový týden přátelé....
YGraver / JK

(Přesně) Pátého ledna tohoto roku jsme si zopakovali výroční cestu do Flirtu a připili si na nový rok 2024. A prakticky bych řekl, že i přesně v identické sestavě. Takže ještě jednou díky za uvolněnou náladu a těším se na další setkání, která nás jistě ještě čekají.
Cafe Bar Flirt
YGraver / JK
Martin Jindra
Americký film Yentl
1983; Yentl
Píše se rok 1904 a v polském Pechově žije nezávislá žena Yentl. A ta se rozhodně nechce podřídit komunitě. A tak, po smrti svého otce, si ostříhá vlasy, přijme jméno Anshel po svém mrtvém bratrovi a vstupuje do židovské náboženské školy v Bychawě, kde potkává spolužáka Avigdora a jeho snoubenku Hadass. A příběh nešťastné lásky může začít.
Barbra Streisand se v tomto filmu zhostila nejen hlavní role Yentl, ale film i režírovala je spoluautorkou scénáře a koproducentkou.

ZDROJE: CSFD | YouTUBE | iVysílání |
Izraelský film Slušný občan
Film Slušný občan
Společný život Bena a Raze vypadá skoro jako z katalogu. Mají krásný vztah a plány na založení vlastní rodiny, krásný byt v Tel Avivu a každé ráno smoothie ke snídani. A aby zkrášlil místní čtvrť, zasadil Ben na ulici strom. Když však jednoho dne vidí, jak se o něj opírají dva imigranti, zavolá policii, aby jim domluvila. Policisté však mladíka brutálně napadnou. Ben kvůli tomu cítí výčitky a to začíná mít následky v jeho osobním životě i ve vztahu s Razem.

ZDROJE: YouTUBE | CSFD | Total Film |
Film Dej mi své jméno
USA - Itálie - Francie - Brazílie
Dej mi své jméno
Léto 1983. Do italské vily židovského archeologa přijede na prázdninový pobyt čtyřiadvacetiletý univerzitní student Oliver z USA. Jejich sedmnáctiletý syn Elio si ovšem zpočátku s Oliverem moc nerozumí. Jak však spolu tráví stále více volného času a poznávají se navzájem, rodí se mezi nimi přátelství, které přeroste v něco mnohem víc. Nevinný letní románek se jim navždy zapíše do srdcí.
Martin / JK

ZDROJE: YouTUBE | CSFD | Total Film |
Německý film Letní Bouře
Letní bouře
Romantická komedie se zaměřená na těžkosti dospívání a problém coming outu v partě.
Tobi a Achim jsou dlouholetí přátelé. Spolu působí v jednom veslařském družstvu, spolu poprvé poznávají taje života i druhého pohlaví. Jak se však rozvíjí Achimův milostný vztah se Sandrou, Tobi si začíná uvědomovat, že jeho poměr k Achimovi je více než jen kamarádský. Soustředění veslařského oddílu a probíhající letní bouře vyhrotí vztahy mezi mladými lidmi. Specifický humor teenagerovských komedií, vycházející především z objevování sexuálního života, se proplétá s dramatem přiznání vlastní sexuální orientace. (oficiální text distributora)
Martin / JK

ZDROJE: YouTUBE | CSFD
DJ BRAQ
Ahoj u osmého songu 2024
EVERYTHING BUT THE GIRL
Světová rádia v roce 1994 nově okupovala pecka, pod kterou se podepsali britští Everything but the Girl a americký houseový král Todd Terry. Singl Missing ale v první verzi je samozřejmě z pera EBTG. Snově smutný song o lásce je dodnes absolutní stálicí všech komerčních i tanečních rádií a myslím, že mu tak místo v mém žebříčku stále patří.
Tak pojďte se mnou zavzpomínat...
DJ BRAQ / JK

Zdroje: YouTUBE | ebteg |
Songy týdne můžete poslouchat na YouTUBE music
Songy týdne hraje
Rádio Calimeroclub ... mix hudby...
Ahoj u sedmého songu 2024
DANNII MINOGUE x AUTONE
V loňském roce jsme oprášili její starou pecku "(est-ce que) tu m'aimes encore?". Nicméně o Dannii Minogue nebylo moc slyšet. Až do února tohoto roku. Danniie Minogue a DJ AUTONE 2. února vypustili společně do světa singl Thinking 'Bout Us. A je to zase taneční pecka. Fakt!
DJ BRAQ / JK

Songy týdne můžete poslouchat na YouTUBE music
Songy týdne hraje
Rádio Calimeroclub ... mix hudby...
Ahoj u šestého songu 2024
The BLACK KEYS
No teda páni Kluci... Tohle je prostě parádní pecka. Vystřelila mě nečekaně z kecek až na měsíc a možná ještě o kus dál. Jako bych zase slyšel pecky od Primal Scream, Wubble U a nebo neuvěřitelných českých kytarových Sebastians a jejich pecky silversurfer!
Zvedám palce nahoru, vyhlížím slunce a řádím s nádhernými lidmi o sto šest na plný plyn!
DJ BRAQ / JK

Songy týdne můžete poslouchat na YouTUBE music
Songy týdne hraje
Rádio Calimeroclub ... mix hudby...
Ahoj u pátého songu 2024
X AMBASSADORS no strings
Ti co mě znají, vědí, že mám slabost pro X Ambassadors.
No strings je song nejen o touze. Je především o svobodě. O tom, že pokud chceme, tak nás nespoutají žádné provazy a půjdeme dělat co cítíme. Sam v ní doslova zpívá, že nepotřebujeme křídla abychom lítali. A také že ne všichni co na první pohled mají vše jsou skutečně bohatí.
DJ BRAQ / JK

Songy týdne můžete poslouchat na YouTUBE music
Songy týdne hraje
Rádio Calimeroclub ... mix hudby...
Alba
Ahoj Jen KLUCI
Jak víte, tak stále opakujeme, že přátelství může být i magické. Třeba ve chvíli, kdy se můžeme naladit na pohodovou vlnu. Anebo propařit víkend...
V minulém roce jsme tak zkusili rozjet takový malý Retro JUKEBOX a s ním i něco jako Party RIDE... Nakonec jsme sice vyhořeli, ale pár alb se podařilo zařadit a zmínit.
Letos zkusíme pokračovat už jen jako MusicBOX, ve kterém budeme vytahovat jak ta stará oblíbená alba, tak ta nová...
A samosebou ty už zveřejněná opět zpřístupníme.

Retro album na poličku
Dej mi víc... OLYMPIC
Kateřina Marie Tichá a Bandjeez
Plamen; 2009 YT.music | JK web |
LENNY
BEN CRISTOVAO
Jen tak; 2021 YT.music | JK web |
Zapomenuté klíčky a propustky
Máš-li pocit, že patříš mezi naší partu a měl bys mít také propustku, zkus o ni požádat...
Nebo nás najdeš na Telegramu
Telegram - JK
Klub u Rudolfa

Možná ještě hledáte:
• Knihomol
Parta


Možná ještě hledáte:
FilmBOX
• Knihomol
Parta

Možná ještě hledáte:
FilmBOX
• Knihomol
Parta

Jen KLUCI
Web pro kluky na kluky
a jejich přátelé
Web o přátelství,
výletech, filmech,
hudbě
a hlavně o životě jaký je...

A nebo všechno (když máš klíček):

Jen KLUCI
Web pro kluky na kluky a jejich přátelé
Web o přátelství, výletech, filmech, hudbě, knihách
a hlavně o životě jaký je...
Hospoda Pochvalov
Růžový Slon
Návrat na obsah