Film - Všichni mluví o Jamiem

Přejít na obsah

Film - Všichni mluví o Jamiem

Jen KLUCI
Published by YGraver v Kultura · 6 Červenec 2023
Tags: FilmNovékinoKultura
Všichni mluví o JamiemVšichni mluví o Jamiem
Jako vždy i zde platí, že jsem na film narazil oklikou. Mám rád hudbu a rád dávám šanci novým písničkám, hitům a tak dále... Nedávno jsem narazil na zpěvačku SOPHII ELLIS-BEXTOR jejíž písničku si vybral DJ BRAQ do songů týdne. Zjistil jsem, že nazpívala společně s partou THE FEELING závěrečnou píseň "while you're still young" pro film Všichni mluví o Jamiem. A z klipu bylo jasné téma filmu. Nuže pojďme také mluvit a Jamiem...
Filmový Jamie New má totiž šestnácté narozeniny a díky podpoře milující matky je prostě svůj. A díky tomu odlišný od ostatních spolužáků jako noc ode dne. A sní, že se stane nefalšovanou drag queen.
Asi by mě nenapadlo z tohoto téma udělat muzikál. Jenomže skutečný Jamie Campbell z anglického Sheffiieldu má nejspíš také rád hudbu, tak proč do toho neskočit po hlavě. Podle jeho životního příběhu vznikl nejprve dokument BBC a pak právě i úspěšný muzikál. A nakonec i filmová verze.
A po pravdě... I když to vypadá na muzikál o nekonečné show, tak má své drama pod povrchem. Drama chlapce, za kterého se stydí otec,  potýká se s nesouhlasem učitelů, posměchem spolužáků a který tak hledá sám sebe v nelehkých podmínkách anglického maloměsta.
Film je k vidění na Amazon Prime v českém znění a s titulky muzikálových čísel.

Drama, Muzikál
Velká Británie, USA, 2021, 115 min
Natočil to Jonathan Butterell podle scénáře Toma MacRae a Dana Gillespie Sellse podle skutečného životní příběhu Jamieho Campbella.
Hudbu napsali Anne Dudley, Dan Gillespie Sells a Tom MacRea. Za kamerou stál Christopher Ross
A ve filmu hrají Max Harwood, Ralph Ineson, Sharon Horgan, Richard E. Grant, Sarah Lancashire, Adeel Akhtar, Charlotte Salt, Layton Williams, John McCrea
připravil YGraver


0
reviews
Klub u Rudolfa
Možná ještě hledáte:
Návrat na obsah